HASIČSKÝ DEN 2019

Letošní hasičský den vyplněný pohárovými soutěžemi proběhl v sobotu 8. června na fotbalovém hřišti. Poděkování pořadatelů patří nejen zúčastněným závodníkům, ale především partnerům, kteří naši akci podpořili. Děkujeme Obci Zádveřice - Raková a firmám DF Partner, Nerez Sanita, Greiner Packaging, Lados, Flexoprint, Toba Plus, Plzeňský Prazdroj - pobočka v Lípě, Hospodské brambůrky Pavel Ševčík, Gelur a také TJ Zádveřice za propůjčení areálu fotbalového hřiště.

Aktualizováno

Soutěžní program odstartoval po 14. hodině pohárovou soutěží mladých hasičů, kde se nám sjelo o 12 družstev víc než v loňském roce a to konkrétně 32. V kategorii přípravky se jednalo o 5 družstev, u mladších žáků 16 družstev a u starších žáků 12 družstev.

Domácí hasiči měli zastoupení pouze v kategorii přípravky (1 družstvo) a mladších žáků (2 družstva). A nedařilo se jim vůbec špatně. Přípravka vyhrála s časem 25,50 s před druhým Ublem, třetími Pozlovicemi, čtvrtou Trnavou a pátým Hřivínovým Újezdem. Kategorii mladších žáků taktéž opanovalo domácí družstvo a to s označením Zádveřice 1, s výsledným časem 16,11 s. Další pořadí bylo následující: Vlachova Lhota A s nejrychlejším proudařem, Vizovice A, Ublo, Újezd. Družstvo Zádveřice 2 skončilo na 8. místě s časem 21,52 s. U starších žáků se z prvního místa radovali hasiči z Provodova, druhé místo patřilo Hřivínovu Újezdu, třetí příčku obsadily Pozlovice, čtvrtá byla Trnava B a páté Hrobice.

Za zmínku jistě stojí i atrakce pro děti, která byla k dispozici celé odpoledne až do podvečerních hodin. Jednalo se o skákací „hrad“ v podobě velkého hasičského auta, které bylo po celou dobu v obležení dětí hasičů i „nehasičů“.

Další na programu byla soutěž veteránů, jejíž začátek byl plánovaný na 18. hodinu. Díky pozdějšímu začátku žáků a jejich velkému počtu jsme ale veterány s časovým skluzem odstartovali až po půl 7 podvečerní. Stejně jako v předešlém roce přijelo celkem 7 týmů, 5 mužských a 2 ženské. Soutěž se tradičně nesla v přátelském a uvolněném duchu. U mužů nad 35 let opět vyhráli chlapi z Louk s časem 17,98 s a lepším sestřikem za 16,67 s. Druzí skončili domácí s časem 20,31 s. Následovaly Hrobice, Ublo a Vizovice. Ženskou kategorii ovládly Ublanky a druhé skončily ženy z Trnavy.

Po soutěži veteránů následovalo dochystání technického zázemí pro vrchol dne v podobě noční soutěže. Ve 21:45 byl nástupem družstev zahájen 9. ročník noční pohárové soutěže mužů a žen O pohár starosty. Noční soutěž byla letos na počet zúčastněných týmů malinko slabší, když jich přijelo závodit celkem 33 ze širokého okolí. Mužů se sjelo 25 družstev, žen pak 8 družstev. Sbor rozhodčích, stejně jako po celý den, tvořili členové domácího SDH. Závodní dráha byla dobře nachystaná, nicméně po deštích v týdnu před soutěží a důkladnému prolití od žáků nám již od začátku nočních závodů stála u základny voda, která nevsakovala do země. Tento fakt podmínky na trati ztěžoval. Ostřílené týmy se však nenechaly ničím zaskočit a mohli jsme vidět spoustu kvalitních výkonů. U mužů se nejlépe zadařilo s časem 15,37 s Vysokému Poli. Tento čas byl jenom 6 setin sekundy za rekordem dráhy, který tak zůstal nepokořen. Na druhém místě následoval Mirošov, třetí skončili (stejně jako loni) kluci z Lukova. Čtvrté místo patřilo Ratiboři, kterou trochu pozlobila při útoku mašina. Kdo ví, jak by to jinak dopadlo, protože první sražený terč byl nejrychlejší sestřik soutěže s časem 14,75 s. Na pátém místě skončili borci Nevšová B. U žen padl dlouholetý rekord a ten překonaly holky z Popova s časem 18,74 s. Po roce u nás zase vyhrály a k tomu braly bonus za rekord v podobě 1,5 l láhve sektu a ocenění pro nejrychlejší proudařku za čas 17,41 s. Stříbrnou pozici vybojovaly hasičky z Vlachovic, bronzové byly Drnovice. Čtvrté místo obsadily Slušovice a pátou příčku bral Bratřejov.

Celá soutěž i díky zrychlené přípravě závodníků poměrně rychle ubíhala. V 1 hodinu v noci proběhlo vyhlášení a následně se všichni začali pomalu vydávat do svých domovů, když jsme se po loňském malém zájmu rozhodli nedělat diskotéku. Z pořadatelského hlediska považujeme tento hasičský den za poměrně vydařený. Děkujeme všem místním i přespolním divákům za účast a podporu.