MISTROVSTVÍ SVĚTA V RUSKÉM SARATOVU

V termínu od 8. do 16. září 2019 se české reprezentační týmy účastnily Mistrovství světa v požárním sportu v ruském Saratovu.

Kromě mužů a žen se mistrovství účastnili i družstva dorostenců a dorostenek SH ČMS. Velmi nás těší, že se do reprezentačního výběru dostal také člen SDH Zádveřice Petr Bělíček. Držíme jemu i celé výpravě palce, aby úspěchy českých sportovců byly pokud možno zlaté. Foto ZDE.

Více viz celý článek.

Den sedmý: závěrečný ceremoniál s předáním medailí ženám a mužům. Stříbrné ženy ČR a bronzoví muži ČR. Gratulujeme! Foto ZDE.

altalt

Šestý den MS byl věnován požárním útokům. Dorostenkám se podařilo získat v útoku zlaté medaile, dorostenci za první pokus připsali 6. místo, bohužel druhý pokus byl pro překročení limitu při chystání základny byl ohodnocen N ještě dřív, než vůbec začal.Video ZDE (první pokus od 1 hodiny 12 minuty). Ženy byly na útoku bronzové a muži brali 4. místo. Foto ZDE.

Večer se pak konal vyhlašovací ceremoniál s předáváním medailí pro dorostenky a dorostence. Video ZDE (Petr od 57 minuty 30 sekundy). Ženy a muži budou následovat zítra.

České dorostenky vybojovaly v celkovém hodnocení 2. místo a z MS si odvážejí stříbrné medaile. Čtveřice dorostenek i stříbrné medaile za štafetu a sedmičlenné družstvo zlaté medaile za požární útok, k tomu patří i 1 zlatá medaile individuální.

Dorostenci bohužel pro nevydařené štafetě i útoku skončili na celkovém 6. místě. Domů si mladí závodníci vezou alespoň 2 bronzové individuální medaile a velmi nás těší, že jedna z nich míří i k nám do Zádveřic.

alt

Den první:Zatímco muži a ženy trénovali na stadionu, dorost se seznamoval s městem - na lodi a v Parku Vítězství. FotoZDE.

Den druhý:Foto ZDE.

Den třetí:Dnešek byl prvním závodním dnem. Soutěžilo se ve výstupu na cvičnou věž ve všech kategoriích. Dorostenky, ženy i dorostenci obsadili v součtu časů 3. místo. Muži skončili na 4. místě. Foto ZDE. Video ZDE (Petrův první rozběh od 3 hod 9 minuty druhý pokus od 3 hod 35 min)

Starší dorostenec Maxim Rokosz získal pro Českou republiku bronzovu medaili, náš Petr Bělíček novým osobním rekordem vybojoval 5. místo, škoda, že jen o pár setin mu unikl finálový rozběh pro 4 nejlepší závodníky.

Den čtvrtý:4 individuální medaile Foto ZDE. Video ZDE (finálový běh Petra od 2 hod 53 minuty)

altaltaltalt

Pořadí družstev z běhu na 100 m s překážkami v kategoriích dorostenek, dorostenců i žen:

1. Rusko;2. Bělorusko;3. Česká republika

V kategorii mužů:

1. Rusko;2. Česká republika;3. Uzbekistán

Den pátý: Štafetové běhy. Foto ZDE.

Dorostenky stříbrné, dorostenci bohužel dvakrát nezahasili oheň a hodnocení znělo N - 7. místo. Video ZDE (Petrova štafeta: první běh od 1 hodiny a 53 minuty, druhý pokus od 2 hodiny a 15 minuty)

altalt

Ženy si připsaly do hodnocení družstev 3 body, muži bodů 7 (čím méně, tím lépe, takže dnes se štafetám až tak nedařilo). Před poslední disciplínou -požárním útokem jsou ženy na průběžném 3. místě, muži na místě 4.

altalt

Česká výprava sportovců odletěla na Mistrovství světa v požárním sportu do ruského Saratova v neděli 8. září. Poprvé v historii vládním speciálem Armády ČR CASA.

alt

Saratov je město v evropské části Ruska na řece Volze, asi 750 km jihovýchodně od Moskvy.