NOVÝ POPLACHOVÝ PLÁN

V únoru roku 2012 byl změněn poplachový plán o výjezdech hasičských jednotek ve Zlínském kraji a již se to projevuje na četnosti našich zásahů.

K dnešnímu datu (20. 5.) to bylo již sedmá událost:

• 17. 2. 22:37 Příluky - požár hospodářských budov,
  • 11. 4. 14:23 Lhotsko - požár garáže,
  • 27. 4. 16:16 Raková - požár lesního porostu,
  • 30. 4. 15:27 Lutonina - požár lesa,
  • 30. 4. 16:38 Všemina - požár lesního porostu,
  • 2. 5. 17:43 Horní Lhota - požár stohu slámy,
  • 19. 5. 21:19 Dešná - požár lesního porostu.

Všechny tyto události jsou zásahové jednotce oznamovány textovou zprávou, protože firma, která opravovala místní sirénu není schopna ani po půlroce zajistit její funkčnost. Časy jednotlivých výjezdů jsou do pěti minut od vyhlášení poplachu a v průměru vyjíždí šest hasičů, další pak zůstávají ve zbrojnici. No a aby toho nebylo málo tak 29. 4. proběhlo ve Zlíně celodenní povinné školení zásahové jednotky a na 23. 5. je naplánováno celokrajské taktické cvičení " Požár lesa v Pozděchově" za účasti dvaceti jednotek z celého kraje, policie vč. vrtulníku a hasícího letadla z Kroměříže. Při této intenzitě nám to naše auto, které je téměř čtyřicet let staré, do konce roku nevydrží.