POŽÁRY A UDÁLOSTI 2017

Dne 8.2. 2017 byl naší jednotce vyhlášen v 02:12 hod. poplach, jednalo se o požár pily v obci Jasenná. Po 9-ti minutách od vyhlášení vyjelo družstvo ve sníženém stavu 1+3. Okamžitě po dojezdu na místo události započalo doplňování vody jednotkám z Jasenné a Vizovic. Následné dopouštění probíhalo až ve Vizovicích z důvodu nefunkční hydrantové sítě v Jasenné. S prázdnou cisternou byla jednotka ve 4:31 vyslána zpět na základnu. Následovalo dopuštění ve Vizovicích a cesta domů, která byla přerušena neplánovanou zastávkou u bytovek u fotbalového hřiště v Zádveřicích. Na místě už byla jedna cisterna HZS Zlín vracející se také z Jasenné. Došlo k požáru kotle, se kterým si naštěstí dokázal majitel sám poradit před příjezdem hasičů. Po průzkumu a ujištění se, že je vše už v pořádku, se chlapi vrátili kolem 5 hod. ranní zpět do zbrojnice.

Ve čtvrtek 25.5. byl naší jednotce vyhlášen v 15:58 poplach k pátrání po pohřešovaných osobách v Želechovicích. Po 10 minutách vyjelo 8-mi členné družstvo. Poprvé byl k "ostrému" výjezdu využitý dopravní automobil. Sraz složek IZS byl v Želechovicích na louce nad kostelem, kde se našlo vozidlo hledaných. Po příjezdu na určené místo se počkalo na příjezd všech svolaných jednotek. Poté policie předala informace o hledaných osobách, jednalo se o 27 letého muže a 22 letou ženu. Muž byl pohřešovaný 4 dny, žena od středečního odpoledne. Pátrání probíhalo v lese směrem k Želechovickým Pasekám. Kvůli místy špatnému terénu a špatné komunikaci mezi policisty, kteří pátrání veleli, a zbytkem zapojených se část rojnice odtrhla. Následovalo hledání se navzájem a tím docházelo ke zbytečnému zdržení. Po prohledání vytyčeného území se všichni přesunuli zpět na místo začátku pátrání. Po krátké pauze policie sdělila, že hledaní byli viděni spolu předchozí den. Tím akce pro tu chvíli skončila. Následovalo občerstvení v místní sokolovně a návrat na základnu před půl 9 večer.

Po nějaké době nám zahořelo zase v Zádveřicích. Včera ve 13:44 hod. byl vyhlášen poplach pro PZL Zádveřice, požár polního porostu a trávy, na pasekách - Horní trávníky, co to znáte, směr ke Kýčerkovi. Kolem cesty hořela stará tráva a část hráze. Máme nového strojníka, tak nebyl problém s výjezdem a v počtu 1+3 naši během několika minut zasahují proudem "C". Při příjezdu jednotky ze Zlína a Vizovic už bylo vše zlikvidováno, škoda na porostu nula, tak to nebylo tak náročné. Takový malý "domácí" oheň. I když je to v pracovní době většiny členů zásahové jednotky, tak se nám i tentokrát podařilo splnit výjezdový čas.

Možná postrádate info o výjezdu č. 2, stručně - hořela taky tráva v obci Lípa, naši vyjeli, přijeli, "zastříkali si" no  a vrátili sa domů do zbrojnice.

Neuplynul ani týden od posledního výjezdu a v pondělí 3.7. byl naší jednotce v 15:20 vyhlášen poplach k požáru stohu balíkovaného sena mezi Veselou a Hvozdnou. Po 6-ti minutách vyjelo 7-mi členné družstvo s cisternou. Po příjezdu na místo pomáhali chlapi s hašením. Kvůli nedostatku vody byla zřízena kyvadlová doprava vody z Veselé. Po uhašení plamenů následovalo zdlouhavé a fyzicky náročné rozhrabávání jednotlivých balíků za pomoci zemědělské techniky, jejich dohašování a prolévání vodou. Ve 20:10 vyjeli ze zbrojnice další 4 hasiči s dopravním automobilem, aby vystřídali již unavené chlapy. Před půl 9 došlo k vystřídání a pokračování v rozhrabávání balíků. Kolem 21. hodiny na místo přijely další čerstvé jednotky, aby vytřídaly také ostatní, kteří byli na místě od začátku. Tou dobou zpozorovali naši strojníci problémy s dobíjením u CASky, kdy už ani světla pomalu nesvítila. Nemělo cenu riskovat, že tam auto zůstane nepojízdné, a tak se zbytek jednotky po dohodě s velitelem zásahu odebral ve 21:20 zpět do zbrojnice. Až na trambusa, který zůstane do opravení mimo výjezd, přečkali všichni členové naší jednotky tuto událost bez újmy a zranění.

Včera ve 20:14, vyhlášen výjezd k požáru trávy a křoví u cesty nad vodojemem, hoří asi 10 x 20 metrů. Po posledním zásahu máme Š 706 mimo výjezd, je vadné relé dobíjení, baterie jsou dobíjené ve zbrojnici i tak do 5 minut vyjíždí 1+4 a následně novým dopravním Oplem ještě tři hasiči. Po příjezdu zahájeno hašení jedním proudem C. Naštěstí bylo téměř bezvětří, tak oheň nepřeskočil přes cestu, kde je neposečené obilí. Když přijeli profíci ze Zlína, bylo už vše zlikvidováno. Zbývá napsat hlášení, doplnit vodu a v 21:30 můžeme na jedno.