POŽÁRY A UDÁLOSTI 2018

Dne 30.4. 2018 v 18:34 byl jednotce vyhlášen první letošní poplach.

Dle informací z KOPIS se jednalo o požár travního a lesního porostu ve Vizovicích poblíž firmy Koma. Po 3-4 minutách vyjíždí 6-ti členné družstvo. Na místo zásahu přijíždí jako 2. po jednotce z Vizovic. Následně přijíždí ještě 2 CAS ze stanice HZS Zlín a jednotka ze Slušovic s 1 CAS. Jednalo se o požár travního porostu o rozloze cca 15x5m v blízkosti lesa. Naštěstí byly jednotky včas na místě a nedošlo tak k většímu rozšíření požáru. Naše jednotka provedla doplnění cisterny domácí jednotce a zhruba po hodině se chlapi vrátili zpátky na základnu.

Výjezdu se zúčastnili: Hrehuš Jan, Mikeska Radek, Mikeska Luděk, Mikeska Jan ml., Rafaj Zdeněk, Elšík Petr.

[Volací znak] Při přijetí SMS zpráv s poplachem se mohli někteří divit, kdo že to má vlastně vyjet. Pro upřesnění - vše je v pořádku, došlo pouze ke změně volacích znaků! Pro radiostanici v CAS je nový volací znak HZL 381 (původní PZL 861) a pro radiostanici v dopravním automobilu HZL 382 (původně PZL 862).