POŽÁRY A UDÁLOSTI 2019

V roce 2018 jsme články a informování o zásazích docela flákali, tak se pokusíme to letos napravit a začneme zrovna prvním výjezdem.

Dnes 3.1. 2019 v 6:18hod byl jednotce Zádveřice vyhlášen poplach k požáru autobusu na hlavní cestě mezi Zádveřicemi a Horní Lhotou. Po 6-7 minutách vyjelo 5-ti členné družstvo. Jízda byla vzhledem ke stavu vozovky opatrná. Na Dolních Trávníkách chlapi před sebe pouštěli 2 CAS profíků ze stanice Zlín. Autobus byl odstavený v prvním větším stoupání směr Horní Lhota. Při příjezdu na místo již byl autobus uhašený řidičem pomocí přenosných hasičáků. Jednotka se proto prakticky hned po zjištění situace vrátila zpět na základnu.

Zúčastnili se: Hrehuš Jan, Mikeska Luděk, Elšík Petr, Mikeska Radek, Rafaj Zdeněk

Dne 31.1. v čase 19:29 byl naší jednotce vyhlášen poplach k požáru kůlny u rodinného domu ve Vizovicích. I přes nepříznivé podmínky na komunikaci, která byla pod ledem, se v čase 4-5 minut daří ze zbrojnice vyjet 6-ti člennému družstvu. Na místo přijíždíme jako druzí, po místní jednotce z Vizovic, chvilku na to přijíždí profíci ze Zlína. Po příjezdu na místo zjišťujeme že se jedná o dílnu, která už byla celá v plamenech. Po konzultaci s velitelem zásahu natahujeme další dva proudy "C" a v dýchací technice provádíme hasební práce. Po uhašení požáru doplňujeme vodou ješte cisternu z Vizovic, která zůstává na místě jako hlídka, a následně se vracíme zpět na základnu. Po opětovném doplnění vody do naší cisterny a výměně lahví v dýchacích přístrojích se v 21:45 rozcházíme do svých domovů.

Zúčastnili se: Hrehuš Jan, Elšík Petr, Jurča Vladimír st., Mikeska Jan ml., Rafaj Zdeněk, Mikeska Radek

V sobotu 22.6. v 9:13:30 byl naší jednotce vyhlášen třetí letošní poplach - požár nebezpečné chemické látky v areálu firmy Cheport v obci Lhotsko. Po 4 minutách vyjelo 5-ti členné družstvo, na místo naši dojeli jako druhá jednotka, hned po Vizovicích. Dále přijeli na místo události také profesionální hasiči HZS Zlínského kraje ze stanic Zlín a Uherské Hradiště. Jednalo se o požár chlóru (nebo látky na bázi chlóru) , který byl na paletě mimo budovu. Všichni hasiči museli zasahovat v dýchací technice. Látka se hasila pomocí pěny, dále bylo nutné ucpat kanály, aby se chemikálie nedostala do potoka, nakonec se se uhašená látka přečerpávala do náhradních nádob. Jednotka se vrátila zpět na základnu po půl 12.

Ohlasy chlapů po výjezdu: "Konečně nás cestou k zásahu nikdo nepředjížděl...

V pondělí 1. července krátce před půl 6 odpolední vyjela jednotka na oznámení občana a pokyn vedení obce k odstranění spadlého stromu přes cestu v místní části Menšíky. Při výjezdu nebyl nikdo zraněn.

alt

19.7. ve 12:28 vyhlášen poplach s výjezdem do Slušovic, požár střechy rodinného domu na Školní ulici. Protože byly dovolené, tak jsme se sešli u zbrojnice jenom dva. Už jsem chtěl nahlásit, že nevyjedem, nebyl strojník k novému autu. Asi po šesti minutách přijel Gerža Pepa, rozhodnuto, vyjíždíme. Řidič a strojník Pepa, hasič Gerža Martin a já zůstávám ve zbrojnici jako záloha, kdyby ještě někdo doběhl. Ve 12:40 hlásím operačnímu, že chlapi jsou na cestě. Mám je prý odvolat, jedná se, naštěstí, o planý poplach, pán pálil na dvoře nějaké klestí a zdálky to vypadalo, že hoří střecha. No tak, máme další kondiční jízdu s novým autem. " Střiku zdar " , bývalý velitel, v záloze Jan Elšík st.