Sbor dobrovolných hasičů Zádveřice

Odkaz na titulní stránku

POŽÁRY A UDÁLOSTI  V ROCE 2013

K prvnímu výjezdu došlo 9. ledna 2013, jednalo se o požár skladu HP Tronic, areál Svit Zlín. Operační probudil velitele jednotky ve 02:20 hod. s dotazem, jestli máme dýchací přístroje - nemáme. Přesto byl v 05:29 pro naši jednotku s označením PZL 861-Zádveřice výjezd vyhlášen. Po šesti minutách vyjelo šest hasičů, na místě byli za cca 20 min. 

Text dokumentu

Jednotka byla zařazena na kyvadlovou dopravu vody, celkem jeli danou trasu 25krát. V asi 17:40 jim byl povolen odjezd do Zádveřic, kde bylo nutné dát ve zbrojnici sušit hadice, vypsat hlášení a "puťovku", přichystat vše na další výjezd a teprve se mohlo jít domů. Zkrátka "příjemný den na čerstvém vzduchu".

Včera, v pondělí 5. srpna v 5,08 hod volal operační z HZS Zlín, zda může naše jednotka vystřídat hasiče, kteří hledají v okolí Rajnochovic desetiletého chlapce. 

Ten se ztratil při táborové hře, kdy se oddělil od skupiny ostatních a v lese jej zastihla bouřka. Po několika telefonátech se u zbrojnice sešlo devět členů a před šestou jsme Jumprem vyjeli. Když se dojelo na místo, cca 32 km, čekala nás dobrá zpráva, že se chlapec našel a můžeme zpět. Další z letošních trochu netradičních zásahů. Přesto, že jednotka nezasahovala, všem co byli ve výjezdu patří dík.  

x