POŽÁRY A UDÁLOSTI V ROCE 2014

Včera, v sobotu 23. května v 15:34 hod., byl pro naši zásahovou jednotku vyhlášen požární poplach "Požár kontejneru v Želechovicích". V 15:38 hod. vyjíždí zásahová jednotka ze zbrojnice v počtu 1+4, kterou později jeli doplnit další tři hasiči. Na místě události se ukázalo, že rozsah požáru je na velké ploše, hoří nejen nákladní auto s nákladem, ale i palety s plasty v jeho okolí a oheň se nebezpečně blížil k výrobní hale a dalšímu vozidlu.

Velitel ze Zlína vyhlásil II. stupeň nebezpečí a povolány byly další jednotky z okolí, celkem zasahovalo deset cisteren, autožebřík a dvě dopravní auta z jedenácti sborů. Likvidace požáru byla ukončena v 17:20 hod. a hasiči se včetně těch našich vrátili do zbrojnic. Letošní třetí " profi výjezd " ve výborném čase - do pěti minut zaslouží pochvalu. Odhadovaná škoda způsobená požárem je 1,6 mil. korun.

28. května čas 18:14 - vyhlášen poplach pro zásahovou jednotku Zádveřice " Technická pomoc " - pátrání po nezvěstném seniorovi ve Vizovicích. Ze zbrojnice odjíždí devět hasičů, kteří pomáhají ve spolupráci s místními hasiči, policií a členy JPO II Slušovice prohledávat les v místní části Čamínka. Pro nepříznivé počasí a špatnou viditelnost je akce bez úspěchu ve 21:25 přerušena a všichni se vrací do zbrojnice.

V pátek 30. května se na místní sokolské zahradě konal Dětský den firmy Greiner. Náš sbor byl požádán o účinkování při ukázce technické výstroje a vybavení. Naši mladí hasiči předvedli "opravdový zásah" při hašení papírového domečku.