POŽÁRY A UDÁLOSTI V ROCE 2014

8. července 2014 v 04:29 hod. byl vyhlášen poplach s výjezdem do obce Neubuz č.130, požár nízké budovy sklep. Ve 04:36 vyjelo zásahové družstvo v počtu sedmi hasičů. Po příjezdu na místo pomáhali naši hasiči zasahující jednotce ze Slušovic vyklízet staré tlející dřevo z kotelny domu. Do zbrojnice se vrátili v 06:37.

Dnes 31.7.2014 v 17:11 vyhlášen poplach pro JPO III Zádveřice, technická pomoc, čerpání vody v Uble, zatopeny dva domy a zahrady. Po sedmi minutách vyjíždí devět hasičů ze zbrojnice a pět nás zůstává v záloze, protože jsme zjistili zvednutou hladinu Rakovského potoka. V 17:35 vyhlášena povodňovou komisí z Vizovic všeobecná výstraha pro obyvatele před záplavovou vlnou. Naši hasiči byli operačním ze Zlína vráceni do zbrojnice. Dva byli vysláni do domů v okolí mostu přes Lutoninku, kde by mohlo dojít k zaplavení. Záplavová vlna od Vizovic k nám nedošla, hladina pod mostem i v potoce byla zvednutá, ale zůstala pod prvním povodňovým stupněm. Situace se uklidnila okolo 18:30 a poplach byl odvolán.