POŽÁRY A UDÁLOSTI V ROCE 2014

V sobotu 13. září v 7:44 byl vyhlášen poplach pro JPO III. Zádveřice, akce pátrání po ztracené osobě ve Vizovicích. Sraz zasahujících u zbrojnice ve Vizovicích, pátrání se zúčastnili hasiči od nás, z Rakové, Vizovic, Lípy, Slušovic, Lutoniny a Zlína.

Pohřešovaná žena odešla z domova již ve čtvrtek, v pátek ji neúspěšně hledali policisté pomocí vrtulníku s termovizí. Až sobotní akce přinesla výsledek a ztracená osoba byla asi po hodině nalezena. Úspěch kalila jen dopravní nehoda zásahového vozidla hasičů z Rakové, kteří při odjezdu z místa zásahu z důvodu technické závady na svém autě, bourali do zaparkovaného osobního vozidla.

Včera, v neděli 19.10. ve 20:32 hod se ovala siréna a SMS zprávou byl vyhlášen výjezd jednotky, tentokrát nás operační poslal k požáru garáže na Příluku. Už ve 20:37 vyjíždí ze zbrojnice devět hasičů k asistenci profikům ze Zlína, na místě hoří garáž, která těsně sousedí s vedlejším domem. Podle majitele jsou v objektu propan-butanové láhve a nějaké hořlaviny. Po dvou hodinách je požár zlikvidován a jednotky se vrací na své základny.

Dnes, ve středu 5. 11. v 9:38 hod přichází členům JPO obce SMS, následně se ozývá siréna a operační ze Zlína nás vysílá k požáru autobusu na silnici směrem na Luhačovice. Protože je dopoledne a pracovní den, tak ze zbrojnice vyjíždí jen základní počet hasičů, jednotka 1+2. Po příjezdu na místo nebyl zásah potřebný a autobus plný dětí uhasil sám řidič svým přenosným hasícím přístrojem. Profíci ze Zlína to jenom překontrolovali a pro jistotu zaléli vysokotlakem.

Vypadá to, že se naše jednotka zalíbila operačnímu ze Zlína a vyjíždíme do celého okolí. Včera, 13.11. v 17:23 hod., přišla zpráva o požáru nízké budovy ve Slušovicích na Družstevní ulici. Poplach vyhlášen také sirénou a ze zbrojnice vyjíždí šest hasičů,po příjezdu na místo je operační vrací zpět domů, jednalo se o planý poplach. V oknech budovy se odrážel oheň, který hořel opodál. Zase jedno ostré cvičení s výjezdem.

Dnes, v úterý25. listopadu, jsem zažil rekordně rychlý výjezd. Když jsem dnes šel do zbrojnice doplnit seznamy ohledně školení, rozezněla se siréna a rovnou přišla SMS zpráva.V 9:43 namísto papírování jedeme k požáru, během čtyř minut vyjíždíme k benzínce ONO. Po příjezdu na místo volám operačnímu, že tam nic není. Ten nás informuje, že máme pokračovat směr Lípa asi 1 km, vedle silnice na poli Na zástudení byl vidět kouř. Na místě jsou už profíci ze Zlína, kteří to řeší s majitelem. Po dohodě se vracíme do zbrojnice a v 10:04 se všichni čtyři zasahující rozjíždíme každý ke své práci. Šlo o úplně zbytečný poplach. Kdyby si majitel pozemku to pálení trávy a klestí nahlásil do Zlína, nebylo potřeba vyjíždět.