Sbor dobrovolných hasičů Zádveřice

Odkaz na titulní stránku

Propagace sboru 

Text složky

Publikace sboru vydané k výročí založení sboru 

 • Publikace vydaná ke 100. výročí založení sboru , cena 40,- Kč 
 • Publikace Oheň, voda a lidé, vydaná k 80. výroční založení sboru, cena 50,- Kč  (ukázka níže)

Publikace lze zakoupit ve zbrojnici, po dohodě můžeme zaslat i poštou na dobírku. Objednat lze na  hasici.zadverice@seznam.cz.  

Dokumenty

 • HASIČSKÝ DEN 2019

  Letošní hasičský den vyplněný pohárovými soutěžemi proběhl v sobotu 8. června na fotbalovém hřišti. Poděkování pořadatelů patří nejen zúčastněným závodníkům, ale především partnerům, kteří naši akci podpořili. Děkujeme Obci Zádveřice - Raková a firmám DF Partner, Nerez Sanita, Greiner Packaging, Lados, Flexoprint, Toba Plus, Plzeňský Prazdroj - pobočka v Lípě, Hospodské brambůrky Pavel Ševčík, Gelur a také TJ Zádveřice za propůjčení areálu fotbalového hřiště.
 • DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 2019

  V sobotu 4. května 2019 na svátek svatého Floriána, patrona hasičů, proběhl v naší zbrojnici Den otevřených dveří. K vidění byla technika, kterou disponujeme, dále historické kousky velitele SDH Jana Elšíka st., výstava fotek, děti mohly vyzkoušet stříkání džberovými stříkačkami, pilo se, jedlo se...
 • NOVÝ STAROSTA SH ČMS

  V sobotu 8. prosince 2018 byl v Centru hasičského hnutí v Přibyslavi zvolen nový starosta SH ČMS. Stal se jím Jan Slámečka.
 • HASIČSKÝ DEN 2018

  V pořadí druhý letošní hasičský den (po okrskové soutěži) proběhl v sobotu 9. června. Poděkování pořadatelů patří nejen všem zúčastněným, ale především partnerům, kteří akci finančně nebo materiálně podpořili – největší díky patří obci Zádveřice – Raková, dále firmám DF Partner, Nerez Sanita, ALM centrum, Greiner Packaging, Lados, Flexoprint, Toba Plus, Plzeňský Prazdroj – pobočka v Lípě, Hospodské brambůrky Pavel Ševčík, Gelur a také TJ Zádveřice. Děkujeme Vám!
 • 45. VÝROČÍ HRY PLAMEN

  V sobotu 2. prosince 2017 se konalo slavnostní setkání zakladatelů a pamětníků u příležitosti 45. výročí založení hry Plamen v Přibyslavi.
 • GALA ODPOLEDNE POŽÁRNÍHO SPORTU

  V sobotu 18. listopadu 2017 se v pražském Divadle pod Palmovkou uskutečnilo slavnostní Gala odpoledne požárního sportu. Zúčastnily se ho také mladé hasičky ze Zádveřic. Na programu slavnostního odpoledne bylo ocenění účastníků světové hasičské olympiády, mistrů ČR v požárním sportu a vyhlášení nejlepších závodníků Českého halové poháru na 60 m a Českého poháru v běhu na 100 m. 
 • XV. SEKÁNÍ ZASLOUŽILÝCH HASIČŮ ZLÍNSKÉHO KRAJE

  V pátek 6. října 2017 se v Zádveřicích konalo XV. setkání zasloužilých hasičů a funkcionářů Zlínského kraje. Náš sbor se na setkání podílel výstavkou historické techniky, s krátkým programem vystoupili mladí hasiči a děvčata pomáhala s obsluhou přítomných hostů. 
 • HASIČSKÝ DEN 2017

  V sobotu 10. června 2017 se v areálu fotbalového hřiště v Zádveřicích uskutečnil další ročník pohárových soutěží. Všemu předcházely dlouhé přípravy a chystání areálu od samotného rána v den konání, kdy nám ale vůbec nepřálo počasí a celou dobu pršelo. To nebylo moc optimistické pro další průběh. Nakonec se však počasí umoudřilo a kromě krátké odpolední přeháňky bylo hezky. 
 • NOMINACE K REPREZENTACI ČR

  Po výborném výkonu v Chorvatsku, další postup na mezinárodní úrovni. Kolik SDH může napsat, že reprezentovali ČR? Myslím, že velké díky patří našim mladým hasičkám i jejich trenérům, Zdence a Liborovi.
 • ZÁDVEŘSKÉ HASIČKY NA XII. SJEZDU CHORVATSKÉ MLÁDEŽE

  Mladé hasičky ze Zádveřic dovezly pohár za 1. místo v kategorii hostů. XII. sjezdu mladých hasičů z celého Chorvatska se zúčastnilo celkem na 1100 závodníků. Pro domácí závodníky to byl kvalifikační závod na XXI. Mezinárodní soutěž mládeže v disciplínách CTIF, která se uskuteční příští rok v rakouském Villachu. 
 • VESELICE S ČESKÝM ROZHLASEM BRNO

  V sobotu 20. srpna 2016 jsme v Zádveřicích slavili vítězství v anketě DOBRÁCI ROKU. Český rozhlas Brno pro naši obec připravil zábavné odpoledne, kterým provázel Jiří Kokmotos. Návštěvníků bylo k dispozici pivo, limo a grilované maso zdarma. V průběhu odpoledne vystoupil Jožka Šmukař s cimbálovou muzikou a zpěvák Standa Hložek. 
 • HASIČSKÝ DEN 2016

  V Zádveřicích patřila sobota 11. června hasičům. V areálu sokolské zahrady začal program Hasičského dne od 14 hodin pohárovou soutěží mladých hasičů s účastí celkem 14 družstev. 
 • DOBRÁCI ROKU 2016 - FINÁLE V NYMBURCE

  Soutěž sborů dobrovolných hasičů z Jihomoravského a Zlínského kraje Dobráci roku zná svého vítěze. Nejvíc platných SMS hlasů zaslali posluchači Českého rozhlasu Brno právě našemu sboru, celkem to bylo 2 966 textových zpráv. V Zádveřicích si tak v sobotu 20. srpna užijeme oslavu pro celou obec plnou piva, grilovaného masa a hudebních vystoupení.
 • OSLAVY 105. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SDH ZÁDVEŘICE

  V sobotu 23. dubna 2016 slavil zádveřský sbor již 105. výročí svého založení. Krátce po poledni začaly oslavy slavnostní schůzí, při které se sešli nejen členové sboru, ale zúčastnili se jí i zástupci XII. okrsku v čele s jeho starostou a vedoucím aktivu zasloužilých hasičů a funkcionářů okresu Zlín Janem Štalmachem.
 • ZKOUŠKY ODBORNOSTI MLADÝCH HASIČŮ 2016

  Jedním z úkolů celoroční činnosti mladých hasičů je získávání odznaků odborností, jinými slovy řečeno: získávání znalostí a vědomostí z oblasti požární ochrany. Pro kolektiv mladých hasičů platí, že musí v dané sezóně získat těchto odznaků 5, a to nejméně 2 v kategorii starších a nejméně 3 v kategorii mladších žáků.
 • VZPOMÍNKA NA LADISLAVA HURTU

  Dnes, 11. listopadu 2015, by oslavil své 75. narozeniny bratr hasič Ladislav Hurta, který naše řady opustil 4. července tohoto roku.
 • HASIČSKÝ DEN 2015

  Sobota13. června 2015 patřila v Zádveřicích hasičům. Nejprve se odpoledne konala pohárová soutěž mladých hasičů, na kterou navázala Noční soutěž mužů a žen.
 • BAMBIFEST VE ZLÍNĚ S NAŠÍ ÚČASTÍ

  Ve dnech 20. - 23. května 2015 se na náměstí Míru ve Zlíně konala aktivní přehlídka uměleckých a sportovních spolků dětí a mládeže ze Zlínského kraje. 
 • FLORIÁN OD KOZLA Z VELKÝCH POPOVIC

  Nejen zástupci pivovaru, ale i zástupci nejaktivnějších hasičských sborů z republiky, včetně hasičů ze Zádveřic, byli v sobotu 16. května 2015 přítomni uvedení nového piva ve Velkých Popovicích. 
 • POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2015

  V letošním ročníku literární a výtvarné soutěže "Požární ochrana očima dětí" uspěla naše mladší žákyně Marie Rožnovjáková se svým obrázkem "Požár lesa". V okresním kole obsadila 2. místo a stejnou příčku se jí podařilo obhájit i v kole krajském.
 • ZKOUŠKY ODBORNOSTI MLADÝCH HASIČŮ 2015

  Jedním z úkolů celoroční činnosti mladých hasičů je získávání odznaků odborností, jinými slovy řečeno: získávání znalostí a vědomostí z oblasti požární ochrany. 
 • GRANT POVODÍ MORAVY

  Pro rok 2014 vypsal Státní podnik Povodí Moravy grantové řízení ve výši 60.000 korun, na podporu dobrovolných hasičů.
 • HASIČSKÝ DEN 2014

  Sobota 14. června patřila v Zádveřicích hasičům. Nejprve se odpoledne konala pohárová soutěž mladých hasičů, na kterou navázala noční soutěž mužů a žen.

Stránka 1 z 2

x