UKLIĎME SI ČESKO 2019 V ZÁDVEŘICÍCH

V pátek 5. dubna se opět občané Zádveřic, ať už hasiči, myslivci či žáci základní školy a jejich rodiče zapojili do celostátní akce "Ukliďme si Česko".

103 dobrovolníků (o 30 více než vloni) se rozdělilo do menších skupinek a rozjelo či rozešlo se k lesním cestám či do okrajových částí naší obce. Uklízelo se směrem do centra, kde čekalo ve zbrojnici na brigádníky zasloužené občerstvení. Sbíral se především plast, láhve, plechovky. Nechybělo však ani pár kuriózních kousků, např. zubní protéza, kastrol ve křoví, zánovní pár sportovní obuvi či módní pánské slipy. U řeky Lutoninky se na sběrače přišla kouknout nutrie. Co se týká množství odpadu, tak bylo stejné, jako vloni, ale s vyšším počtem účastníků se nám podařilo vysbírat větší území. V průběhu odpoledne měli občané i možnost svozu elektroodpadu, kterého se sešlo také nemalé množství. Děkujeme všem, co přiložili ruku k dílu! Foto ZDE.