Výjezdy JPO

• POŽÁRY A UDÁLOSTI 2019

V roce 2018 jsme články a informování o zásazích docela flákali, tak se pokusíme to letos napravit a začneme zrovna prvním výjezdem.
  • POŽÁRY A UDÁLOSTI 2017

Dne 8.2. 2017 byl naší jednotce vyhlášen v 02:12 hod. poplach, jednalo se o požár pily v obci Jasenná. Po 9-ti minutách od vyhlášení vyjelo družstvo ve sníženém stavu 1+3. Okamžitě po dojezdu na místo události započalo doplňování vody jednotkám z Jasenné a Vizovic. Následné dopouštění probíhalo až ve Vizovicích z důvodu nefunkční hydrantové sítě v Jasenné. S prázdnou cisternou byla jednotka ve 4:31 vyslána zpět na základnu. Následovalo dopuštění ve Vizovicích a cesta domů, která byla přerušena neplánovanou zastávkou u bytovek u fotbalového hřiště v Zádveřicích. Na místě už byla jedna cisterna HZS Zlín vracející se také z Jasenné. Došlo k požáru kotle, se kterým si naštěstí dokázal majitel sám poradit před příjezdem hasičů. Po průzkumu a ujištění se, že je vše už v pořádku, se chlapi vrátili kolem 5 hod. ranní zpět do zbrojnice.
  • POŽÁRY A UDÁLOSTI V ROCE 2016

V neděli 14.2. po výpadku elektrického proudu v obci Zádveřice byl naší jednotce ve 22:40 vyhlášen SMS zprávami poplach. Mělo se jednat o jiskření a následný požár trafostanice v obci.
  • POŽÁRY A UDÁLOSTI V ROCE 2015

Od začátku roku byla JPO Zádveřice  už u dvou požárů. 11.1.2015 v 19:45 hod. vyhlášen požární poplach s výjezdem, hoří stoh slámy v lokalitě mezi Veselou a Hvozdnou, po příjezdu na místo a zhodnocení situace od profiků ze Zlína, nechávají slámu pod kontrolou vyhořet a naší se vrací do zbrojnice.
  • POŽÁRY A UDÁLOSTI V ROCE 2014

V sobotu 13. září v 7:44 byl vyhlášen poplach pro JPO III. Zádveřice, akce pátrání po ztracené osobě ve Vizovicích. Sraz zasahujících u zbrojnice ve Vizovicích, pátrání se zúčastnili hasiči od nás, z Rakové, Vizovic, Lípy, Slušovic, Lutoniny a Zlína.
  • POŽÁRY A UDÁLOSTI V ROCE 2014

Dnes 7.8.2014 ve 13:11 volal Tomáši Hurtovi z pole za obalovnou p. Rafaj, že tam hoří strniště a sláma v pokosech. Hned jsme jeli do zbrojnice a ve 13:15 v počtu 1+2 vyjeli. Na místě hořelo asi 10 x 15 m strniště, lopatama a jedním proudem C se podařilo zabránit dalšímu rozšíření, a tak zhořelo jen asi 20 x 25 metrů. Po lokalizaci jsem to nahlásil operačnímu do Zlína. Podle kombajnéra, který byl na druhém konci pole, tam chvilku před tím stálo osobní auto, asi nějaký deb..l odhodil vajgla do slámy. Škoda celkem žádná, ale kdyby foukalo směrem do pole, tak by tomu mohlo být i jinak. Po hodině jsme byli zpátky ve zbrojnici. Jak se říká " byl to náš oheň ", nebylo třeba další asistence. Velitel
  • POŽÁRY A UDÁLOSTI V ROCE 2014

8. července 2014 v 04:29 hod. byl vyhlášen poplach s výjezdem do obce Neubuz č.130, požár nízké budovy sklep. Ve 04:36 vyjelo zásahové družstvo v počtu sedmi hasičů. Po příjezdu na místo pomáhali naši hasiči zasahující jednotce ze Slušovic vyklízet staré tlející dřevo z kotelny domu. Do zbrojnice se vrátili v 06:37.
  • POŽÁRY A UDÁLOSTI V ROCE 2014

Včera, v sobotu 23. května v 15:34 hod., byl pro naši zásahovou jednotku vyhlášen požární poplach "Požár kontejneru v Želechovicích". V 15:38 hod. vyjíždí zásahová jednotka ze zbrojnice v počtu 1+4, kterou později jeli doplnit další tři hasiči. Na místě události se ukázalo, že rozsah požáru je na velké ploše, hoří nejen nákladní auto s nákladem, ale i palety s plasty v jeho okolí a oheň se nebezpečně blížil k výrobní hale a dalšímu vozidlu.
  • POŽÁRY A UDÁLOSTI  V ROCE 2013

K prvnímu výjezdu došlo 9. ledna 2013, jednalo se o požár skladu HP Tronic, areál Svit Zlín. Operační probudil velitele jednotky ve 02:20 hod. s dotazem, jestli máme dýchací přístroje - nemáme. Přesto byl v 05:29 pro naši jednotku s označením PZL 861-Zádveřice výjezd vyhlášen. Po šesti minutách vyjelo šest hasičů, na místě byli za cca 20 min.
  • NETRADIČNÍ VÝJEZD JPO

Občanské sdružení KORUNKA LUHAČOVICE společně s Hasičským záchranným sborem Zlínského kraje, Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska – Krajským sdružením hasičů Zlínského kraje, Radiem Zlín a radiem RockMax vyhlásili sbírku pro zaplavené obce a města, která v uplynulých dnech zasáhly přívalové deště a záplavy.
  • NOVÝ POPLACHOVÝ PLÁN

V únoru roku 2012 byl změněn poplachový plán o výjezdech hasičských jednotek ve Zlínském kraji a již se to projevuje na četnosti našich zásahů.